logo
Ságats eAvis Laatasveien, PB 53, 9711 LAKSELV  -  Tlf: 78 46 59 00  -  Fax: 78 46 59 01  -  E-post: avisa@sagat.no

 

Alisher Zahkarov klar for JuniorRocken

2639-Juniorrocken nett.jpg

Lokal profil på familishowet:
Sammen med allerede annonserte King Wings Crew skal også Atle Pettersen, kjent fra blant annet "X-faktor" og "Skal vi danse", samt de lokale talentene Alisher Zahkarov og Tara Flåten Nicolaisen, opptre på JuniorRocken. Sunniva Olsen og Pernille Bjørnbak er godt fornøyd med plakaten.
(Tekst/foto: Bjørn Arne Johansen)

JuniorRocken har en klarere lokal profil en tidligere. Noe Olsen sier har vært en klar målsetning fra begynnelsen av.
– Vi ønsker å få fram de lokale artistene også. Ikke bare de utenfra. Vi har mange unge talenter i bygda, og da må vi nesten benytte oss av de, forteller Olsen til Ságat.

Om 10 dager, torsdag 5. juli, braker det løs på Brennelvneset når Alisher Zahkarov går på scenen. Zahkarov sier han gleder seg stort til å åpne JuniorRocken.
– Det blir dødsfett å få starte. Det er den første JuniorRocken og det er kult å få starte det hele, sier Zahkarov til Ságat.
Han forteller at de fleste tekstene er på norsk, men at han også har noen låter på engelsk.
– Jeg skriver om ting som opptar meg. Om samfunnet rundt meg. Egentlig det meste, forteller han til Ságat.
Han får også med seg rapper-kollega Sersjani, alias Sergej Hansen, på JuniorRocken.
– Jeg ringte han for ett par dager siden og spurte om han ville opptre sammen med meg, og han sa ja. Vi har lagd noen låter sammen, og skal fortsette med det forteller Zahkarov om sin kollega.

Tilbake i Lakselv øker presset dag for dag for JuniorRocke-sjef Sunniva Olsen og resten av arrangørgruppa. Det er fortsatt en masse som gjenstår å gjøre før festivalen kan sparkes i gang. Men Olsen mister ikke nattesøvnen av den grunn.
– Jeg har kjent presset i lang tid allerede. Men jeg sover godt om natten. Jeg har nok å gjøre på dagtid, avslutter Olsen over Ságat.

| 2012-06-26 | Les mer i Ságat |

Siste overskrifter